Jak sprawdzić stan zawilgocenia, miejsc zagrożonych wilgocią , pomiar wilgotności

->, Wiedza->Jak sprawdzić stan zawilgocenia, miejsc zagrożonych wilgocią , pomiar wilgotności

Wykrywanie miejsc zagrożonych wystąpieniem wilgoci.
Zestaw do wykrywania wilgoci: pirometr testo 805i, termohigrometr testo 605

Zestaw dwóch SmartSond testo 605i oraz testo 805i pozwala w prosty i szybki sposób diagnozować miejsca potencjalnie narażone na wystąpienie wilgoci. Ta szybka, a zarazem tania metoda, opiera się na porównaniu temperatury powierzchni interesującego nas obiektu z temperaturą punktu rosy w otaczającym powietrzu.

Im bardziej obydwie temperatury zbliżają się do siebie, tym większe ryzyko zawilgocenia powierzchni. W sytuacji, kiedy temperatura powierzchni jest niższa od temperatury punktu rosy, występuje kondensacja wody na badanej powierzchni.

W celu skutecznego przeprowadzenia badania, stworzono aplikację, która ma za zadanie w przejrzysty sposób wskazać oraz udokumentować miejsce potencjalnie zagrożone kondensacją wody. Wykorzystuje ona aparat cyfrowy wbudowany w smartfona, dzięki czemu otrzymujemy zdjęcie badanej powierzchni. Na tej powierzchni widoczny jest oznaczony obszar, który aktualnie jest badany, za pomocą okręgu wyznaczonego przez celownik laserowy pirometru testo 805i.

Ponadto wynik badania przedstawiony jest w czytelny sposób za pomocą listwy zmieniającej kolor z zielonego (0…65% wilg. wzg.), na żółty (65…85% wilg. wzg.), aż do czerwonego (85…100% wilg. wzg.). Zdjęcie oraz wszystkie zmierzone wartości mogą zostać zapisane w pamięci smartfona (tylko Android) lub wysłane w postaci raportu na wskazany adres e-mail (Android lub iOS).

2019-02-21T18:33:52+00:00 21 lutego 2019|