Zestaw do lutowania wodorem OHM 2.4 CASTOLIN dyomix perfekcyjna technologia lutowania twardego

->->Zestaw do lutowania wodorem OHM 2.4 CASTOLIN dyomix perfekcyjna technologia lutowania twardego

Castolin Eutectic wprowadził na rynek nowe, rewolucyjne urządzenie do lutowania twardego, funkcjonującego na bazie elektrolizy, bez gazu i z użyciem wody jako jedynego paliwa: Castolin dyomix© OHM 2.4. Maszyna ta jest wynikiem współpracy z Bulane, niezwykle uznaną francuską firmą utworzoną w 2009 r. w Montpellier, która opatentowała technologię dyomix©. We wrześniu 2017 r. urządzenie do lutowania twardego zostało nagrodzone złotym medalem w konkursie innowacji Batimat w Paryżu w kategorii urządzenia i inny sprzęt oraz zdobyło nagrodę za 3 miejsce na gali Gaia Awards w Dubaju, Big 5 Tradeshow, w listopadzie 2017 r.

Dzięki urządzeniu CleanTech dyomix® możliwe jest łatwe wytwarzanie czystego, wysokowydajnego paliwa z tlenu i wodoru, będące naturalnym składnikiem wody, bez konieczności jego magazynowania. Temperatura płomienia wytwarzanego na drodze tego procesu przekracza 2500°C, co czyni urządzenie szczególnie przydatnym dla specjalistów zajmujących się chłodzeniem i ogrzewaniem, hydraulików oraz innych profesjonalistów, którzy w swej codziennej pracy posługują się palnikiem.

Kompaktowe, wydajne i bezpieczne elektrolizery dyomix® zostały teraz zminiaturyzowane w celu bezpośredniego zastosowania na miejscu. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby było łatwe w użyciu, lekkie i przenośne: wystarczy jedynie włączyć przycisk na maszynie, podłączyć je do gniazdka i rozpocząć lutowanie (Plug & Braze). Wybierając urządzenie Castolin dyomix® OHM 2.4 użytkownicy upraszczają swoje ograniczenia logistyczne, zmniejszają ryzyko związane z codziennymi czynnościami i mają zawsze perfekcyjny płomień na miejscu.

Nowy palnik AutoFlam OH został także w całości opracowany z myślą o pełnej kompatybilności z technologią dyomix®:

  • Wyjątkowa konstrukcja i obrotowe złącze na wlocie palnika sprawiają, że jest to urządzenie niezwykle ergonomiczne, zmniejszające bóle mięśniowo-szkieletowe (ang. MSD).
  • Jego podwójny bezpiecznik jest wbudowany bezpośrednio w rękojeść, zapewniając pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z palnika.
  • Wykorzystane materiały są kompatybilne z gazem tlenowo-wodorowym, co sprawia, że palnik AutoFlam OH jest bardzo wytrzymały, lekki i doskonale wyważony.

Największe zalety urządzenia Castolin dyomix© OHM 2.4 do lutowania twardego:

  • Znakomity zwrot inwestycji w ciągu 24 miesięcy dzięki oszczędnościom na butlach gazowych i czasu poświęconego na proces zamawiania i zaopatrzenia
  • Prostsza logistyka: bez potrzeby transportowania i uzupełniania butli gazowych, bez potrzeby konfigurowania odpowiednich ustawień ciśnienia na regulatorach ciśnienia, bez skomplikowanego zapalania i ustawiania palnika
  • Zwiększone bezpieczeństwo dla zdrowia: neutralny płomień gwarantuje wysoką wydajność spalania, brak tlenku węgla lub promieniowania UV, plus ergonomiczny palnik, który jest lżejszy i wyposażony w obrotowy uchwyt służący łatwemu manewrowaniu oraz niski poziom emisji hałasu
  • Przyjazne środowisku: zminimalizowany wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie o 94% śladu węglowego przy lutowaniu na twardo
2019-02-08T14:53:42+00:00 8 lutego 2019|